vajinismus tedavisi ankara fiyatları

Vajinismus haysiyetiyle ertelenmesi ve kaçınılması gereken bir sorun haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de içten etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki genişlik önemli cinsel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin tek tabu olması, seksüel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı bilgiler, fiziksel sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini de tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da cinsel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve acı endişesiyle ‘aşk kasları’ aşağılık verilen pelvik aya kaslarını kasarak ilişkiye mâni olması ile oluşan, psikolojik kökenli benzer cinsî izlev bozukluğudur. Kadın cinsel temas sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik taban kaslarını orada birleşik engel varmışçasına kasarak ilişkiye pürüz olur. Vajinismus rahatsızlığının bir hayli tabii sebebi olduğuna, ama altta yatan psikolojik sebeplerden genişlik kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna alamet ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. seksüel temas sırasında refleks şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve hatta ayak parmaklarına ölçüsünde yaygın birleşik şekilde görülebilir. Tüm bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel temas ile alakalı yerleşmiş bazen olumsuz düşünceler yüzünden kadın, bağ sırasında eşine ruhsat veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, aşkın bir ifadesi olan eşeysel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya havada açabilirken, kadında utanç ve suçluluk duygusuna sebep olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok spesiyal bir yazıda olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, yorgunluk duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin çocuk konusunda baskı yapmaları sebebiyle aynı jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsî tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu maksadıyla bir hayli başvuru hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı çağ geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir yalnız mesele olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMÄ°YETÄ° KAYBETME KORKUSU patetik OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal okunuşu nadiren de fiziksel sürdürmek üzere ikiye ayrılabilir. Nadir fiziki sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik uygun görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. bikir zarının lahut olması okunuşu çocukluk çağından itibaren bekâret zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazı kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe haysiyetiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin eş tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan burayı kontrol et dolma hata eşeysel bilgiler de vajinismus gelişmesinde çok önemli nedenlerdir. Ülkemizde hayvan) kızların çoğu kızlık zarının patlayacağı, fazla aşkın acı çekeceği, fazla aşkın nezif olacağı, cinselliğin sadece erkekler uğruna olduğu, eşeysel hoşlanma duymanın ayıp, yasak, sorumluluk olduğu gibi yanlış bilgilere sahiptir. Bu hatalı bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini tanıtlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERÄ° TACÄ°Z VE TECAVÃœZ

Eşini sevmeme, zorla evlendirilme, bağlantı ve evlilik problemleri, eşe karşı duyulan öfke, hamilelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden genişlik acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus başta yaşamış olmak gibi birçok psikolojik sorunlara sebep olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *